Pakiety covidowe dostarczane do szkół i placówek oświatowych

Pakiety covidowe dostarczane do szkół i placówek oświatowych
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP / tk

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że rozpoczęła się akcja dostarczania do niemal 32 tys. szkół i placówek oświatowych pakietów covidowych. Znajdują się w nich urządzenia do dezynfekcji z funkcją mierzenia temperatury, a także środki ochrony osobistej i termometry.

W ramach wspólnych działań Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w związku z początkiem nowego roku szkolnego i nauką w trybie stacjonarnym do szkół i placówek trafią środki bezpieczeństwa: bramki do mierzenia temperatury, termometry, rękawiczki, maseczki czy płyny dezynfekujące.

Jak wyjaśnia MEiN przydział środków ochrony osobistej był obliczany na podstawie liczby uczniów uczęszczających do szkoły, placówki lub zespołu szkół. Na ten cel przeznaczyliśmy ok. 100 mln zł.

Podaje, że 23 sierpnia rozpoczęła się akacja dostaw pakietów covidowych do prawie 32 tys. szkól i placówek oświatowych na terenie całego kraju.

DEON.PL POLECA

W asortymencie, który trafi do szkół, znalazły się stacje do dezynfekcji z funkcją mierzenia temperatury – prawie 32 tys. sztuk. Jak proponuje resort edukacji stacje można umieścić przy wejściu do szkoły na stojaku lub bezpośrednio na ścianie. Będą one wyposażone w zapas płynu do dezynfekcji (30 litrów na 1 stację).

Pakiety wyposażone w środki ochrony osobistej

Wraz z zamówieniem na stacje do szkół i placówek zostaną dostarczone pakiety ze środkami ochrony osobistej. Będą to: maseczki jednorazowe (około 210 mln sztuk), maseczki (około 12,5 mln sztuk), rękawiczki (około 43 mln sztuk), pojemniki z płynem do dezynfekcji o pojemności od 250 ml do 500 ml (prawie 100 tys. sztuk) oraz 30 ml (prawie 460 tys. sztuk).

Szkoły i placówki otrzymają również termometry bezdotykowe – od 3 do 7 sztuk (w zależności od liczby uczniów uczęszczających do szkoły, placówki lub zespołu szkół). Łącznie do szkół i placówek trafi prawie 100 tys. termometrów bezdotykowych.

W ramach wspólnej akcji MEiN i RARS przeznaczono na ten cel łącznie 100 mln zł.

W środę na konferencji prasowej zorganizowanej w składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie premier Mateusz Morawiecki poinformował, że "te szkoły, które do 12 sierpnia nie złożyły (zapotrzebowania), również otrzymają odpowiednie transporty środków ochrony fizycznej".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Skomentuj artykuł

Pakiety covidowe dostarczane do szkół i placówek oświatowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.