Para prezydencka z okazji Dnia Matki: macierzyństwo jest skarbem

Para prezydencka z okazji Dnia Matki: macierzyństwo jest skarbem
(Fot. prezydent.pl)
PAP/dm

Macierzyństwo jest skarbem; to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody - podkreślił prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w życzeniach z okazji Dnia Matki. Wyrazili też nadzieję, że na Ukrainie zapanuje wkrótce sprawiedliwy pokój i kobiety będą bezpieczne.

W czwartek kancelaria prezydenta opublikowała życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Matki.

„Prosimy przyjąć nasze serdeczne życzenia szczęścia i harmonii w życiu rodzinnym; dobrego zdrowia i pogody ducha, czułości i wsparcia ze strony dzieci oraz radości z ich sukcesów, a także spełnienia wszelkich osobistych planów i marzeń” - wskazał prezydent wraz z małżonką zwracając się do wszystkich matek w Polsce.

„Niech ten dzień będzie pełen uśmiechu, dobrych wzruszeń i rozmów oraz najpiękniejszych wspomnień” - dodali.

DEON.PL POLECA


Wyrazili nadzieję, że przypadające w Polsce 26 maja święto - przyniesie kobietom „wytchnienie od trosk dnia codziennego”.

Podkreślili, że „macierzyństwo jest skarbem, który sam w sobie wynagradza wszelkie związane z nim trudy”. „Więź między matką a dzieckiem, miłość, czułość, zaufanie i zrozumienie, którymi nawzajem się obdarowują, to dobro bezcenne. Jest to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody” - zaznaczyła para prezydencka.  „Tej siły i związanej z nią nadziei życzymy Paniom w Dniu Matki” - dodali.

Para prezydencka zwróciła się także do kobiet, które przyjęły pod swój dach „gości z ogarniętej wojną Ukrainy, oraz matek, które wraz ze swoimi dziećmi znalazły w Polsce schronienie i pomocną dłoń”.

„Wierzymy, że na Ukrainie zapanuje wkrótce sprawiedliwy pokój, że wraz ze swoimi najbliższymi znów zaznają Panie poczucia bezpieczeństwa i życiowej stabilizacji” - napisał prezydent wraz z małżonką.

„Niech zawarte w ostatnich miesiącach przyjaźnie przyniosą polskim i ukraińskim rodzinom jak najwięcej radości i satysfakcji” - życzył Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Święte kobiety wcale nie były doskonałe!

Ufały Bogu. Kochały. Rozwijały swoje mocne strony. Pozwalały, by bez względu na życiowe trudności wzrastało w nich dobro. Nie zawsze dawały radę. Czasem płakały. Popełniały błędy. Gubiły sens. Nie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Para prezydencka z okazji Dnia Matki: macierzyństwo jest skarbem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.