Pedofil znowu zabił. Przebywał na zwolnieniu warunkowym z więzienia

Pedofil znowu zabił. Przebywał na zwolnieniu warunkowym z więzienia
Hiszpania. Aresztowanie podejrzanego o zabójstwo 9-letniego dziecka (fot. Javier Belver/EPA/PAP)
PAP/EPA/mk

Hiszpańska policja aresztowała pedofila podejrzanego o porwanie i zabójstwo 9-letniego chłopca. 54-letni sprawca przebywał na warunkowym zwolnieniu z więzienia, w którym odbywał karę za morderstwo.

9-letni Alex bawił się 29 października w parku w Logroño, w mieście położonym na północy Hiszpanii w okręgu La Rioja. W trakcie zabawy podszedł do niego nieznajomy mężczyzna, który zabrał chłopca z parku.

Jedna z dziewczynek, obserwująca sytuację, zaalarmowała dorosłych. Jak wyjaśniła, widziała już wcześniej tego mężczyznę. Zachowywał się podejrzanie - zaczepiał dziewczynki i usiłował je zabrać z parku. Dziecko potrafiło też wskazać, gdzie mieszkał ten mężczyzna.

Jeden z ojców dzieci bawiących się w parku wdarł się do mieszkania 54-latka. Zastał go tam z nieprzytomnym 9-latkiem. Wezwani na pomoc ratownicy medyczni nie zdołali odratować chłopca, który zmarł.

Mężczyzna podejrzany o śmierć Aleksa w przeszłości dopuścił się już zbrodni pedofilskiej - w 1998 r. zgwałcił i zamordował małą dziewczynkę. Obecnie otrzymał warunkową przepustkę i przebywał na zwolnieniu z więzienia.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Amy Zabin

Rozmowy z pedofilem to książka trudna w lekturze, a zarazem niezwykle potrzebna.

Jej autorka, dr Amy Zabin, jest terapeutką, która dociera do swoich pacjentów za pomocą muzyki. Tak też dotarła do mężczyzny, którego nazywa na...

Skomentuj artykuł

Pedofil znowu zabił. Przebywał na zwolnieniu warunkowym z więzienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.