Podpalacze wywołują pożary w Hiszpanii i Portugalii. Spłonęły tysiące hektarów lasów i łąk

Podpalacze wywołują pożary w Hiszpanii i Portugalii. Spłonęły tysiące hektarów lasów i łąk
Pożary w Portugalii. Ludzie ratują z ognia siebie i zwierzęta domowe (fot. Paulo Cunha/EPA/PAP)
PAP/mk

Przy silnych upałach i grasujących podpalaczach strażacy w Hiszpanii i Portugalii muszą walczyć z pożarami, które wybuchają w różnych rejonach obydwu krajów. Jednego z podpalaczy służby ujęły, gdy podkładał ogień w lesie.

Już ponad 6 tys. hektarów lasów i łąk spłonęło tylko w ciągu kilku dni w Portugalii i w zachodniej Hiszpanii. Panują tu wysokie, blisko 40-stopniowe upały, przy których ogień rozprzestrzenia się niezwykle szybko.

DEON.PL POLECAJak podały portugalskie służby, część pożarów pojawiła się za sprawą podpalaczy. Jednego z nich w poniedziałek funkcjonariusze policji ujęli podczas podkładania ognia w jednym z kompleksów leśnych. Według obrony cywilnej Portugalii największe z 25 pożarów trawiących we wtorek występują w jej środkowej oraz wschodniej części. Służby przewidują, że z powodu silnego wiatru i spodziewanego wzrostu temperatury należy oczekiwać nowych pożarów.

Walkę z żywiołem we wtorek prowadzą również strażacy po hiszpańskiej stronie granicy. Największe pożary występują w przylegających do Portugalii wspólnotach autonomicznych Galicji oraz Estremadury. Do wtorkowego popołudnia konieczna była ewakuacja kilkuset mieszkańców pięciu wsi położonych w rejonie miasta Caceres, na zachodzie Hiszpanii.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Milena Kindziuk

Kim był starszy brat św. Jana Pawła II? Jak bardzo wpłynął na jego późniejsze decyzje? Oto unikalny portret Edmunda Wojtyły, ofiarnego lekarza, który inspirował przyszłego papieża, uczył go miłości do gór, aktorstwa, a także modlitwy....

Skomentuj artykuł

Podpalacze wywołują pożary w Hiszpanii i Portugalii. Spłonęły tysiące hektarów lasów i łąk
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.