Pogoda w Środę Popielcową. Synoptyk: Najwięcej chmur i deszczu na zachodzie, tam też najcieplej

Pogoda w Środę Popielcową. Synoptyk: Najwięcej chmur i deszczu na zachodzie, tam też najcieplej
Fot. Nick Fewings / Unsplash
PAP / pk

W środę największe zachmurzenie i opady deszczu prognozowane są na zachodzie Polski. Tam też ma być najcieplej. Jak przekazał PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik, na Dolnym Śląsku termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 10 stopni Celsjusza.

Według prognoz IMGW rozpogodzenia mogą się pojawić w środę na wschodzie kraju. Tam spodziewane jest zachmurzenie duże, ale z większymi przejaśnieniami. W pierwszej połowie dnia słońce może wyjrzeć spoza chmur także w centrum i na południu.

DEON.PL POLECANatomiast najwięcej chmur synoptycy spodziewają się na zachodzie Polski. - Po południu zacznie nasuwać się strefa frontu atmosferycznego, która przyniesie opady deszczu. Na Nizinie Szczecińskiej może go spaść do 8 mm. Z frontem dotrze tam także cieplejsze powietrze - wskazał synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Deszcz może miejscami padać również na Pomorzu Gdańskim, na północnym wschodzie i na krańcach południowo-wschodnich.

Najcieplej środa zapowiada się na Dolnym Śląsku. Termometry wskażą tam do 10 stopni Celsjusza. W zachodniej połowie kraju temperatura wzrośnie do 7-9 stopni, w centrum do 6-8 stopni, a na Podhalu do 5 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie i w kotlinach bieszczadzkich 4 stopnie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w kotlinach sudeckich, na Dolnym Śląsku, okresami dość silny, porywisty. Kierunek wiatru będzie się zmieniał, z zachodniego i południowo-zachodniego od zachodu będzie skręcał na południe.

W nocy ze środy na czwartek najmniej chmur, ale i najniższe temperatury prognozowane są na wschodzie i południowym wschodzie kraju, gdzie nie będzie padać deszcz.

Na pozostałym obszarze, jak przekazał synoptyk, zachmurzenie będzie duże, w centrum początkowo większe przejaśnienia. Miejscami będzie padał deszcz. Najwięcej do ok. 8 mm na Nizinie Szczecińskiej. Im dalej na północ i zachód, tym te opady będą intensywniejsze.

Najchłodniej noc zapowiada się na południowym wschodzie oraz w kotlinach karpackich, tam temperatura spadnie do ok. minus 4 stopni Celsjusza. Na Podlasiu również miejscami mróz, od minus 2 stopni do zera w najchłodniejszym momencie nocy. Na pozostałym obszarze temperatura minimalna powyżej zera, od ok. 1 stopnia w centrum do 7 stopni na zachodzie.

Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany. Powieje z południa, a w drugiej części nocy na zachodzie wiatr będzie skręcał na południowo-zachodni.

W kolejnych dniach zrobi się cieplej, w czwartek do 11 stopni na Dolnym Śląsku, w piątek na zachodzie kraju nawet do 14 stopni Celsjusza. Od soboty znów ma być trochę chłodniej, w dzień temperatura jednak nigdzie nie powinna spaść poniżej zera, ale w nocy już tak.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Od wydania najbardziej znanej książki dr Ewy Dąbrowskiej minęło ćwierć wieku. Teraz Autorka diety warzywno-owocowej wraca z nową publikacją, bogatsza o doświadczenia tysięcy pacjentów. Po raz...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pogoda w Środę Popielcową. Synoptyk: Najwięcej chmur i deszczu na zachodzie, tam też najcieplej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.