Synoptyk IMGW: Piątek pochmurny z opadami w całym kraju. Na północy posypie śnieg

Synoptyk IMGW: Piątek pochmurny z opadami w całym kraju. Na północy posypie śnieg
Fot. Depositphotos
PAP / pk

W piątek w całym kraju pochmurno z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura wahać się będzie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na południu i południowym zachodzie kraju.

W piątek w całym kraju pochmurno. Tylko początkowo na Podlasiu większe przejaśnienia, a po południu możliwe są również na krańcach południowych.

- W całym kraju opady. Na północy śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem. Wieczorem mogą występować opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. W centrum kraju będą to opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Na południu będzie już padać zdecydowanie deszcz - podkreśliła PAP synoptyczka IMGW Anna Woźniak.

Wysoko w Tatrach możliwy będzie deszcz ze śniegiem. Na północy Polski możliwe przejściowe przyrosty pokrywy śnieżnej do 3 cm.

DEON.PL POLECA

Na południu deszczu będzie mniej, ale ze względu na trudną sytuację hydrologiczną i intensywne roztopy, nawet niewielkie opady mogą być lokalnie groźne - ostrzegła synoptyczka.

Temperatura maksymalna wahać się będzie od 0 stopni na Suwalszczyźnie, około 3 stopni w centrum, do około 10 stopni na południu i południowym zachodzie kraju.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na północy kraju i w rejonach podgórskich Karpat porywisty. Zwykle z kierunków południowych.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Synoptyk IMGW: Piątek pochmurny z opadami w całym kraju. Na północy posypie śnieg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.