Polacy najlepsi w Memoriale Wagnera

inf. wł. / PR

Po zwycięstwie w finale nad Włochami 3:1 (25:17, 25:19, 17:25, 25:18) reprezentacja Polski wygrała 7. Memoriał im. Huberta Wagnera. Reprezentacja B zajęła piąte miejsce.

Pierwsze miejsce w łódzkim turnieju to doskonały prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony w niezwykle wymagającym towarzystwie. Pokonali Hiszpanów, Chinczyków i Włochów.

W finale pierwsze dwa sety należały zdecydowanie do biało-czerwonych. Obie partie wyglądąły podobnie, wyrównana walka trwała do pierwszej przerwy technicznej, później Polacy odskakiwali na kilka punktów i utrzymywali spokojnie przewagę.

Włosi wrócili do gry w trzecim secie. Czwarty zdecydowanie jednak należał do Polaków a cały mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Reprezentacja B w meczu o 5. miejsce wygrała z Hiszpanią 3:0 (25:20, 27:25, 25:21).