Policja: Po wypadku busa 34 jadących nim cudzoziemców przebywa w komendzie miejskiej

Policja: Po wypadku busa 34 jadących nim cudzoziemców przebywa w komendzie miejskiej
Fot. Deposithotos
PAP / pk

Przewożeni busem cudzoziemcy - 34 osoby, w tym 8 dzieci - po wypadku auta w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) uciekło z samochodu. Policja odnalazła ich. Przebywają teraz w piotrkowskiej komendzie miejskiej, sprawdzana jest ich tożsamość - powiedziała PAP rzeczniczka piotrkowskiej policji asp. sztab. Izabela Gajewska.

Na jednym ze skrzyżowań w Piotrkowie Trybunalskim (łódzkie) jadący dostawczym busem peugeot wjechał w tył osobowej toyoty. "Na miejscu policjanci zastali kierowcę toyoty, który nie odniósł obrażeń i pasażera, także bez obrażeń - obaj trzeźwi. Kierujący i pasażerowie busa oddalili się z miejsca wypadku" - relacjonowała Gajewska.

- Policjanci zaczęli szukać pasażerów busa. Znaleźli 34 cudzoziemców, w tym 8 dzieci - podkreśliła. - Część osób została odnaleziona na pobliskim dukcie leśnym a część w pustostanie niedaleko miejsca wypadku - mówiła PAP. - Osoby te nie są narodowości polskiej. Został powołany zespół zarządzania kryzysowego, któremu przewodzi starosta piotrkowski - przekazała.

- Obecnie te osoby przebywają na terenie Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Udzielana jest im pomoc - powiedziała. - Nie możemy już teraz potwierdzić, czy byli to nielegalni imigranci, nie podajemy ich narodowości, sprawdzamy ich tożsamość - powiedziała PAP policjantka.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Policja: Po wypadku busa 34 jadących nim cudzoziemców przebywa w komendzie miejskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.