Policjant z Tarnowa pomógł uratować 24-latkę mieszkającą w Niemczech

Policjant z Tarnowa pomógł uratować 24-latkę mieszkającą w Niemczech
Fot. Tomasz Warszewski / depositphotos.com
PAP / tk

Oficer dyżurny policji w Tarnowie, który odebrał telefon od zaniepokojonych rodziców przyczynił się do uratowania ich 24-letniej córki mieszkającej w Niemczech. Dzięki międzynarodowej współpracy zgłoszenie otrzymali niemieccy funkcjonariusze, który na czas dotarli z pomocą.

Nieoceniona postawa policjanta z Tarnowa

Jak poinformował Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji, do międzynarodowej interwencji doszło pod koniec lipca, kiedy oficer dyżurny komisariatu Tarnów-Centrum asp. sztab. Krzysztof Liszka otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby przebywającej na terenie Niemiec. Dzwonili mieszkający w Polsce rodzice 24-latki, którzy obawiali się o bezpieczeństwo córki.

DEON.PL POLECA
Z treści zawiadomienia wynikało, że kobieta przesłała do rodziców wiadomość wskazującą na jej ciężki kryzys emocjonalny. Ci próbowali nawiązać kontakt telefoniczny z córką, ale ona nie odbierała już połączeń. Zaniepokojeni rodzice przekazali również informację, że córka ma myśli samobójcze.

- W związku z uzasadnioną obawą, że może się ona znajdować w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, dyżurny tarnowskiego komisariatu błyskawicznie nawiązał kontakt z oficerem dyżurnym Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb w Świecku. W następstwie podjętych działań funkcjonariusze niemieccy udali się pod wskazany adres, gdzie okazało się, że kobieta faktycznie wymaga pomocy medycznej a przekazana im interwencja zakończyła się jej hospitalizowaniem - relacjonował przedstawiciel małopolskiej policji.

DEON.PL POLECA

Przekazał też, że Komendant Miejski Policji w Tarnowie wyróżnił aspiranta sztabowego Krzysztofa Liszkę nagrodą pieniężną za jego postawę.

- Jego zaangażowanie oraz podjęcie bez zbędnej zwłoki decyzji o zainicjowaniu współpracy między służbami zapobiegło tragedii - uzasadniono.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Skomentuj artykuł

Policjant z Tarnowa pomógł uratować 24-latkę mieszkającą w Niemczech
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.