Polska chce zakupić 500 nowoczesnych wyrzutni rakietowych HIMARS

Polska chce zakupić 500 nowoczesnych wyrzutni rakietowych HIMARS
Polska armia będzie się zbroić (fot. Twitter/@MON_GOV_PL)
PAP/mk

- Chcemy mieć 500 HIMARSÓW, czyli więcej niż dotychczas wyprodukowano w Stanach Zjednoczonych - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Kielcach.

Chcemy mieć 500 wyrzutni rakietowych HIMARS; 6-7 pełnych dywizji czterobrygadowych, wielką liczbę Krabów, czołgów, samolotów, dronów rozpoznawczych i bojowych oraz amunicji krążącej - wyliczał szef partii rządzącej podczas spotkania z mieszkańcami Kielc.

Jak podkreślił, "chcemy mieć 500 HIMARSÓW, czyli więcej niż dotychczas wyprodukowano w Stanach Zjednoczonych".

- Tam dotychczas wyprodukowano ponad czterysta. Chcemy mieć 6-7 brygad HIMARSÓW, co najmniej 6, a może i 7 pełnych dywizji a więc czterobrygadowych, w których każda brygada będzie liczyła po 4 bataliony - wyjaśnił Kaczyński.

Zaznaczył, że chce, aby Polska miała "wielką liczbę Krabów [samobieżnych armatohaubic - przyp. red] - tych polskich i tych, które trzeba będzie kupić w Korei, bo polski przemysł nie będzie w stanie takiej liczby wyprodukować".

DEON.PL POLECA

Zapowiedział, że Polska "będzie chciała mieć także dużo czołgów, sprzętu rozpoznawczego - samolotów, oczywiście dronów rozpoznawczych i bojowych oraz amunicji krążącej". To jak ocenił, "doprowadzi naszych potencjalnych przeciwników do przeświadczenia, że nie warto nas atakować".

Prezes PiS podkreślił, że "bronić się trzeba na granicy, a nie na Wiśle".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Polska chce zakupić 500 nowoczesnych wyrzutni rakietowych HIMARS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.