Polska przegrała z Portugalią

Polska przegrała z Portugalią
(fot. PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO)
PAP / kw

Zakończył się ćwierćfinałowy mecz Polska-Portugalia. Wynik: 1:1 (5:3). Oznacza to, że Polska nie przechodzi do kolejnej fazy turnieju.

W Marsylii polscy piłkarze zmierzyli się z Portugalią. O tak dużą stawkę polscy piłkarze nie walczyli od 1982 roku, kiedy zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach świata w Hiszpanii.

Drużyny zmierzyły się w składach:

Polska: 22-Łukasz Fabiański - 20-Łukasz Piszczek, 15-Kamil Glik, 2-Michał Pazdan, 3-Artur Jędrzejczyk - 16-Jakub Błaszczykowski, 10-Grzegorz Krychowiak, 5-Krzysztof Mączyński, 11-Kamil Grosicki - 7-Arkadiusz Milik, 9-Robert Lewandowski.

DEON.PL POLECA

Portugalia: 1-Rui Patricio - 21-Cedric, 3-Pepe, 14-William Carvalho, 4-Jose Fonte, 19-Eliseu - 10-Joao Mario, 16-Renato Sanches, 23-Adrien Silva - 17-Nani, 7-Cristiano Ronaldo.

Przed pierwszym gwizdkiem piłkarze i kibice uczcili pamięć ofiar wtorkowego zamachu terrorystycznego na lotnisku w Stambule, w wyniku którego śmierć poniosło 43 osób a ok. 240 zostało rannych.

Zwycięzca meczu w Marsylii w półfinale - 6 lipca w Lyonie - zmierzy się z zespołem, który będzie lepszy w piątkowym ćwierćfinale, w którym Belgia zmierzy się z Walią.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska przegrała z Portugalią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.