Pomorski sanepid: 50 pozytywnych opinii o zdalnym lub hybrydowym nauczaniu

Pomorski sanepid: 50 pozytywnych opinii o zdalnym lub hybrydowym nauczaniu
(fot. unsplash.com)
1 miesiąc temu
PAP / jb

50 pozytywnych opinii umożliwiających wprowadzenie w szkołach woj. pomorskiego nauczania w trybie zdalnym lub hybrydowym wydały od 1 września stacje sanepidu w regionie. Na kwarantannie przybywa 1662 uczniów i 239 nauczycieli.

 

Informację o aktualnej sytuacji w pomorskich szkołach w związku z epidemią podała w piątek na swojej stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

Z danych tam zamieszczonych wynika, że od początku roku szkolnego do piątku włącznie powiatowe stacje sanepidu w woj. pomorskim wydały w sumie 50 pozytywnych opinii pozwalających na wprowadzenie w placówkach nauczania w trybie zdalnym lub hybrydowym. Wszystkie opinie – wydane na wniosek dyrektorów szkół – miały związek z wykryciem u uczniów lub nauczycieli zarażenia koronawirusem.

Sanepid wyjaśnił, że są placówki, w których sprawie stacje wydały dwie lub więcej pozytywnych opinii – były one wydawane sukcesywnie, najczęściej po stwierdzeniu przypadków zakażeń w kolejnych klasach w danej szkole.

Według danych sanepidu najwięcej, bo 12 pozytywnych opinii, dotyczyło szkół z Gdyni, a 11 – placówek z Gdańska. Osiem opinii związanych było ze szkołami w powiecie kartuskim, sześć – w powiecie bytowskim, a po cztery – placówek w powiecie kościerskim i wejherowskim. Kolejne dwie dotyczyły szkół z powiatu słupskiego, a pojedyncze – placówek z powiatów chojnickiego, kwidzyńskiego i tczewskiego.

W sumie od początku roku szkolnego do pomorskich stacji sanepidu wpłynęło 119 pism od dyrektorów szkół, zawierających wnioski o zmianę trybu nauczania w związku z pojawieniem się w placówkach przypadków zakażenia koronawirusem wśród uczniów lub pracowników. 69 wniosków rozpatrzono negatywnie.

WSSE poinformowała też w piątek, że aktualnie SARS-CoV-2 potwierdzono u 27 nauczycieli i u 83 uczniów. Na kwarantannie przybywa 1662 uczniów i 239 nauczycieli – podała stacja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
26,94 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Pomorski sanepid: 50 pozytywnych opinii o zdalnym lub hybrydowym nauczaniu
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Pomorski sanepid: 50 pozytywnych opinii o zdalnym lub hybrydowym nauczaniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.