Ponad 18,3 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

Ponad 18,3 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

W Polsce wykonano ponad 35,6 mln iniekcji przeciw COVID-19. W pełni zaszczepiono ponad 18,3 mln osób – wynika z zestawienia na stronach rządowych.

Liczba w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, czyli dwoma dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, wynosi w Polsce 18 309 754 osób.

DEON.PL POLECALiczba wszystkich wykonanych w Polsce szczepień przeciw tej chorobie wynosi 35 621 237.

Łącznie do Polski trafiło 51 783 530 dawek. Liczba dawek dostarczonych do punktów szczepień wynosi 37 834 090.

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 352 729 dawek. Zgłoszono 14 458 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

W czwartek Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował, że dane Ministerstwa Zdrowia pokazują, że Mazowsze jest najlepiej zaszczepionym województwem przeciwko COVID-19 w Polsce. Liderem jest gmina Podkowa Leśna, gdzie w pełni zaszczepiono 65,8 proc. mieszkańców.

W opublikowanym w czwartek wywiadzie dla PAP szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przybliżył rozwiązania logistyczne związane z przygotowaniem akcji szczepień przeciwko COVID-19 w szkołach.

- Najpierw będzie przeprowadzona akcja edukacyjna, potem skierujemy do szkół punkty mobilne. Szczepienia będą, oczywiście, dobrowolne. Musi być na nie zgoda dyrektora szkoły, który będzie opierał się na opiniach i wskazaniach zebranych od rodziców. Mam nadzieję, że ta akcja szczepień odbędzie się w trzecim tygodniu września - zapowiedział Niedzielski.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapewnił w czwartek, że polska służba zdrowia jest przygotowana na ewentualną czwartą falę koronawirusa. Wyraził nadzieję, że dzięki szczepieniom będzie ona zdecydowanie łagodniejsza niż poprzednie.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ponad 18,3 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.