Pożary w Grecji osłabły, choć walka z ogniem wciąż trwa na kilku frontach

Pożary w Grecji osłabły, choć walka z ogniem wciąż trwa na kilku frontach
(Fot. PAP/EPA/GEORGE VITSARAS)
PAP/dm

Pożary, które szaleją w Grecji od ponad tygodnia osłabły w środę, chociaż strażacy nadal walczą z ogniem na kilku frontach - pisze portal Ekathimerini.

W najnowszej fali greckich pożarów zginęły od zeszłego tygodnia trzy osoby, ewakuowano tysiące turystów z greckich wysp. Zginęli dwaj piloci, których samolot rozbił się w środę na wyspie Eubea. W chacie na odludziu znaleziono zwęglone ciało 41-letniego pasterza, którego zaginięcie zgłoszono w niedzielę

Na Rodos, skąd ponad 20 tys. zagranicznych turystów oraz mieszkańców uciekło w weekend, dziesiątki strażaków próbuje wciąż opanować ponad trzy fronty pożarów, ponad tydzień po wybuchu pierwszych - poinformowały władze.

Grecki rząd starał się w środę powstrzymać nagły spadek dobrej reputacji kraju w sektorze turystyki, jednej z najważniejszych gałęzi greckiej gospodarki - komentuje Ekathimerini. Na Rodos średnio przybywa ok. 1,5 mln zagranicznych turystów w miesiącach letnich. Minister turystyki Olga Kefalojani zapewniła, że pożary dotknęły tylko niewielką część wyspy.

Na wyspie Korfu, gdzie w nocy ponownie wybuchł pożar, zastępca burmistrza Nikos Muzakitis ocenił w wypowiedzi dla telewizji ERT, że władze podejrzewają celowe podpalenie.

Wysokie temperatury w Grecji mają w środę dalej rosnąć i przekroczyć 45 stopni Celsjusza w niektórych regionach kraju. Rząd zapowiedział, że wstęp na Akropol w Atenach, jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie, zostanie zamknięty o godz. 10.00 czasu polskiego.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pożary w Grecji osłabły, choć walka z ogniem wciąż trwa na kilku frontach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.