Premier Morawiecki: "Żadnych nowych podatków dla posiadaczy aut spalinowych nie planujemy"

Premier Morawiecki: "Żadnych nowych podatków dla posiadaczy aut spalinowych nie planujemy"
Premier Mateusz Morawiecki (fot. Marcin Gadomski/PAP)
PAP/mk

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że nie są planowane w Polsce żadne nowe podatki od aut spalinowych. "Nie ma co ulegać propagandzie osób mających złą wolę" - powiedział w rozmowie z polskatimes.pl

W niedzielę na stronach polskatimes.pl opublikowany został kolejny fragment wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim. Premier został zapytany o to, czy rząd w ramach wypełniania tzw. "kamieni milowych" w Krajowym Planie Odbudowy, planuje wprowadzenie dodatkowych podatków od samochodów spalinowych.

"Żadnych nowych podatków dla posiadaczy aut spalinowych nie planujemy" - oświadczył premier. "Nie ma co ulegać propagandzie osób mających złą wolę. W zapisach chodzi o to, aby pojazdy, które emitują mniej spalin i szkodliwych substancji, miały większe preferencje. Już dzisiaj tak jest. Możemy zatem kontynuować to, co jest obecnie, i już więcej nie będziemy musieli nic zrobić" - zaznaczył.

"Możemy też udzielić jeszcze wyższych preferencji na auta emitujące mniej trujących substancji. Już dziś jest tak, że od samochodów powyżej dwóch litrów pojemności skokowej silnika jest dużo wyższa akcyza i podatek niż ten, który jest nakładany na auta poniżej dwóch litrów pojemności skokowej silnika. Podobnie jest, jeśli chodzi o dopłaty i preferencje" - powiedział.

DEON.PL POLECA

"Mamy prawo konstruować taki system ulg, jaki uważamy za stosowny. Już dziś dokonujemy dopłat do samochodów elektrycznych. Za 2-3 lata będzie taki system, który będzie jeszcze bardziej odpowiadał na te potrzeby. Nie widzę zatem tutaj żadnego zagrożenia dla użytkowników pojazdów spalinowych w Polsce" - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Premier Morawiecki: "Żadnych nowych podatków dla posiadaczy aut spalinowych nie planujemy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.