Premier Wielkiej Brytanii: jesteśmy gotowi zwiększyć wsparcie wojskowe dla Polski

Premier Wielkiej Brytanii: jesteśmy gotowi zwiększyć wsparcie wojskowe dla Polski
Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN
PAP / tk

Brytyjski premier Boris Johnson zapewnił, że Wielka Brytania solidaryzuje się z Polską i gotowa jest zwiększyć dla niej wsparcie wojskowe, jeśli będzie to potrzebne - przekazało jego biuro po spotkaniu z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim.

"Premier (Johnson) powiedział, że Wielka Brytania stoi solidarnie razem z Polską i podziękował premierowi Morawieckiemu za życzliwość Polaków dla narodu ukraińskiego w tak strasznym czasie. Ukraińcy cierpią z powodu barbarzyńskich działań prezydenta Putina, a Zachód musi kontynuować nakładanie osłabiających sankcji - dodał premier" - napisano w komunikacie wydanym przez Downing Street.

"Przywódcy zgodzili się, że Wielka Brytania i Polska powinny kontynuować współpracę w celu zapewnienia pomocy obronnej dla Ukrainy, a premier powiedział, że Wielka Brytania jest gotowa zwiększyć swoje wsparcie wojskowe dla Polski, jeśli będzie ono potrzebne" - dodano.

Jak przekazano dalej, Johnson i Morawiecki pozostaną w bliskim kontakcie w związku z konfliktem na Ukrainie i będą pracować, aby zbudować jeszcze głębsze więzi strategiczne między Wielką Brytanią i Polską.

Brytyjski premier przyjął we wtorek w Londynie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej, którą oprócz Polski tworzą Czechy, Słowacja i Węgry. Spotkał się z nimi wspólnie, a następnie z każdym z nich oddzielnie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier Wielkiej Brytanii: jesteśmy gotowi zwiększyć wsparcie wojskowe dla Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.