Premier Włoch: Leon XIV potwierdził gotowość udostępnienia Watykanu na rozmowy ws. Ukrainy

Premier Włoch Giorgia Meloni podczas telefonicznej rozmowy z papieżem Leonem XIV otrzymała potwierdzenie, że gotów jest on udostępnić Watykan na rozmowy w sprawie pokoju na Ukrainie - poinformowała kancelaria szefowej rządu we wtorek.
W wydanym komunikacie kancelaria włoskiej premier relacjonując jej rozmowę z papieżem, wyjaśniła, że jej tematem były następne kroki na rzecz budowy sprawiedliwego i trwałego pokoju na Ukrainie.
Jak zaznaczono, do rozmowy tej doszło po wcześniejszych konsultacjach Giorgii Meloni z prezydentem USA Donaldem Trumpem z udziałem europejskich przywódców. To w jej trakcie poproszono włoską premier o sprawdzenie gotowości Stolicy Apostolskiej do udzielenia gościny uczestnikom negocjacji.
"Otrzymawszy od Ojca Świętego potwierdzenie gotowości udostępnienia Watykanu na rozmowy stron prezes Rady Ministrów wyraziła głęboką wdzięczność w związku z otwartością papieża Leona XIV i za jego nieprzerwane zaangażowanie na rzecz pokoju" - głosi komunikat włoskiego rządu.
Źródło: PAP / pk
Skomentuj artykuł