Prezes Pfizera: COVID-19 będzie krążył jeszcze przez wiele lat

Prezes Pfizera: COVID-19 będzie krążył jeszcze przez wiele lat
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

- Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat, ale fala związana z wariantem omikron powinna być ostatnią, która wiąże się z licznymi ograniczeniami - powiedział szef koncernu Pfizer Albert Bourla.

- To wirus, który rozprzestrzenił się na całym świecie, więc bardzo trudno się go pozbyć - wskazał Bourla. Ocenił jednak, że w przyszłości nie będzie wielu ograniczeń, ponieważ szczepionki i leczenie okazały się skuteczne.

W rozmowie z BFM TV oświadczył również, że szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci jest "bezpieczna i skuteczna", ale zastrzegł, że czwarta dawka nie powinna być jeszcze dopuszczona do stosowania u wszystkich, ponieważ "nie zebrano wystarczającej ilości danych".

Bourla powiedział, że w ramach walki z COVID-19 Pfizer przygotowuje plan inwestycyjny we Francji o wartości 520 mln euro. Ponadto - jak poinformował - koncern nawiązał współpracę z francuską grupą Novasep, by opracować lek przeciwko chorobie powodowanej przez koronawirusa.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Zdrowie zakręcone w słoikach

Kiszenie i fermentacja z dr Ewą Dąbrowską to kolejna książka pokazująca bogactwo kuchni roślinnej. Kiszonki wspomagają układ odpornościowy i pokarmowy, ponieważ naturalny proces konserwowania nie pozbawia produktów ich składników odżywczych. Dlatego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezes Pfizera: COVID-19 będzie krążył jeszcze przez wiele lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.