W Rzymie żołnierze mogą zastąpić kierowców autobusów. Powodem pandemia COVID-19

W Rzymie żołnierze mogą zastąpić kierowców autobusów. Powodem pandemia COVID-19
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W Rzymie z powodu pandemii zaczyna brakować kierowców autobusów i część kursów może być zagrożonych, zwłaszcza, jeśli wzrośnie liczba pracowników zakażonych i skierowanych na kwarantannę. Zakład transportu miejskiego rozważa możliwość wezwania na pomoc wojska.

Istnieje ryzyko, że obecny wysoki wzrost liczby zakażeń koronawirusem może odbić się na komunikacji miejskiej w stolicy Włoch - zauważają media.

DEON.PL POLECA
Jak podają, obecnie w zakładzie transportu nieobecnych jest 1200 osób; zarówno kierowców, jak i mechaników oraz personelu administracyjnego. Około 500 pracowników jest zakażonych, a 700 przebywa na kwarantannie. Na razie - zapewnia dyrekcja - sytuacja jest pod kontrolą, ale w każdej chwili może się pogorszyć przy obecnym wzroście zakażeń.

Dyrekcja zakładu transportu pracuje nad rozwiązaniami, by nie doszło do zatrzymania autobusów, metra i tramwajów.

DEON.PL POLECA

Żołnierze jako kierowcy

Gotowy jest plan sprowadzenia żołnierzy, którzy będą prowadzić autobusy. Jest on obecnie rozważany zarówno z prawnego, jak i technicznego punktu widzenia, bo byłoby to duże wyzwanie dla żołnierzy.

Z trudnościami w komunikacji rzymianie będą musieli się zmierzyć już w piątek z powodu strajku pracowników w godzinach od 8.30 do 12.30. Strajkujący będą domagać się odnowienia kontraktu zbiorowego, który wygasł w 2017 roku.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Rzymie żołnierze mogą zastąpić kierowców autobusów. Powodem pandemia COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.