Przymrozki w dziewięciu województwach. IMGW ostrzega

Przymrozki w dziewięciu województwach. IMGW ostrzega
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami, które mogą wystąpić w nocy z niedzieli na poniedziałek w dziewięciu województwach. Miejscami spadek temperatury może wynieść - 2 st. C, a przy gruncie temperatura może spaść nawet do - 4 st. C.

Jak podano na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla woj. pomorskiego, świętokrzyskiego, północno-centralnej części woj. kujawsko-pomorskiego, wschodniej części woj. łódzkiego i zachodniopomorskiego, południowo-wschodniego obszaru woj. podkarpackiego a także północnych powiatów woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i wielkopolskiego.

W większości miejsc objętych alertem prognozuje się spadek temperatury do 2 st. C, a przy gruncie do -2 st. C. W woj. pomorskim i zachodniopomorskim miejscami temperatura powietrza może spaść do -2 st. C, a przy gruncie nawet do - 4 st. C.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 23.00 w niedzielę do godz. 6.00 rano w poniedziałek. Prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków na tych obszarach wynosi od 70 do 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przymrozki w dziewięciu województwach. IMGW ostrzega
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.