"Puls Biznesu": Po ile euro, dolar i frank

"Puls Biznesu": Po ile euro, dolar i frank
(fot. mammal/flickr.com)
PAP / psd

Za miesiąc za euro zapłacimy 3,99 zł, za dolara 2,83 zł, a za franka - 3,06 zł, wynika z ankiety przeprowadzonej przez "Puls Biznesu". Swoje prognozy przedstawiło 12 przedstawicieli banków i domów maklerskich. Rozrzut przewidywań był jednak spory.

Sytuacja na rynku złotego wyjaśni się prawdopodobnie już za kilka dni, po decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Eksperci oczekują, że podniesie ona stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Powinno to wpłynąć na umocnienie złotego. Ale niekoniecznie - niektórzy analitycy wstrzymują się tu od jednoznacznej opinii.

Średnia przewidywań uczestników ankiety dotyczących kursu euro w stosunku do złotego, to 3,99 zł w początkach maja. Ale prognozy wahają się od 3,94 do 4,07 złotego za euro.

Jeszcze większy rozrzut prognoz dotyczy dolara. Średnia - to 2,83, ale najniższy przewidywany kurs to 2,76 złotego za 1 USD, a najwyższy - 2,98 za dolara.

Najniższy przewidywany przez uczestników ankiety kurs franka, to 2,98. Najwyższy sięgnął 3,18 zł za franka. Wynika z tego średnia - 3,06 złotego za jednostkę szwajcarskiej waluty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Puls Biznesu": Po ile euro, dolar i frank
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.