Radwańska znowu gorsza od Kuzniecowej

9 lat temu
inf.wł/PR

W III rundzie tenisowego turnieju WTA w Montrealu Agnieszka Radwańska przegrała z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową 4-6, 6-1, 3-6.

W pierwszym secie Agnieszka Radwańska grała momentami, jakby była przerażała ją statystyka pojedynków ze Swietłaną Kuzniecową. Z dotychczasowych 10 meczów Rosjanka wygrała 7, ostatni kilkanaście dni temu w finale turnieju w San Diego. Polka nie wierzyła, że rywalkę można ograć. Nasza tenisistka popełniła w tej partii 15 niewymuszonych błędów i przegrała seta 4-6.

W drugim wszystko się zmieniło. To Kuzniecowa zaczęła się gubić, a Polka grała jak z nut. Tylko w piątym gemie była chwila strachu, bowiem Radwańska przegrała swoje podanie. Ale zaraz przełamała rywalkę, a następnie zdobyła gema po swoim serwisie i wygrała 6-1.

Trzeci set zaczął się świetnie. Agnieszka Radwańska wygrała podanie Rosjanki. Później Kuzniecowa zaczęła znowu grać lepiej i objęła prowadzenie 5-2. Polka zdobyła jeszcze jednego gema, ale to wszystko, co mogla zrobić w czwartek. Kuzniecowa zwyciężyła 6-3 w trzecim secie i po raz 8 ograła Radwańską.