Reuters: USA pozwoliły Litwie, Łotwie i Estonii przekazać broń Ukrainie

Reuters: USA pozwoliły Litwie, Łotwie i Estonii przekazać broń Ukrainie
Fot. PAP/EPA/PRSIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT HANDOUT
PAP/ kb

Departament Stanu USA pozwolił władzom Litwy, Łotwy i Estonii przekazać Ukrainie wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych uzbrojenie - pisze w czwartek Reuters, powołując się na źródła.

Jak wyjaśnia agencja, kraje, które otrzymały uzbrojenie od USA, muszą uzyskać zgodę od Departamentu Stanu przed przekazaniem go stronom trzecim.

Litwa, Łotwa i Estonia pomogą Ukrainie

Według jednego ze źródeł Estonia będzie mogła przesłać na Ukrainę pociski przeciwpancerne Javelin, a Litwa - rakiety przeciwlotnicze Stinger.

Rzecznik Departamentu Stanu potwierdził, że rząd USA dał zgodę na przekazanie uzbrojenia trzeciej stronie, pozwalając Estonii, Łotwie, Litwie i Wielkiej Brytanii na dostarczenie Ukrainie wyprodukowanego w USA sprzętu ze swoich zapasów. Nie sprecyzował jednak, o jakie uzbrojenie chodzi.

"USA wraz z sojusznikami i partnerami działają razem, by przyspieszyć wsparcie dla Ukrainy w dziedzinie bezpieczeństwa. Jesteśmy w bliskim kontakcie z ukraińskimi partnerami i naszymi sojusznikami z NATO i w sposób kreatywny wykorzystujemy wszystkie możliwe narzędzia współpracy dotyczącej bezpieczeństwa, by pomóc Ukrainie wzmocnić jej obronność w obliczu rosnącej rosyjskiej agresji" - podkreślił rzecznik. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anne Lemaître

Na czym polega wstawiennictwo? Jak się modlić? Jak rozeznawać wizje, obrazy i natchnienia pojawiające się podczas modlitwy? Jaka jest rola charyzmatów w modlitwie za innych? Autorka przybliża praktykę coraz bardziej powszechnej, obecnej w wielu w...

Skomentuj artykuł

Reuters: USA pozwoliły Litwie, Łotwie i Estonii przekazać broń Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.