Róża Kozakowska zdobyła kolejny medal, a prezydent złożył gratulacje

Róża Kozakowska zdobyła kolejny medal, a prezydent złożył gratulacje
Fot. TVP Sport / Youtube
1 miesiąc temu
PAP/ kb

Róża Kozakowska zdobyła w środę srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w pchnięciu kulą (F32). To 18. krążek biało-czerwonych w zawodach w Tokio. Polce na Twitterze pogratulował prezydent Andrzej Duda.

Wygrała Ukrainka Anastazja Moskalenko. Polka dwukrotnie poprawiała rekord świata, a mimo to nie stanęła na najwyższym stopniu podium.

Już w pierwszej próbie potwierdziła, że jest w doskonałej formie. Pchnęła na odległość 7,10 m, bijąc rekord świata, który od 2017 należał do Australijki Katherine Proudfoot - 7,04 m. W czwartej 32-latka uzyskała 7,37 m i wydawało się, że drugi złoty medal w stolicy Japonii jest już jej. Ale wtedy Moskalenko pchnęła jeszcze dalej - 7,61 m i wygrała konkurs.

To drugi medal w Tokio zawodniczki Startu Zduńska Wola. 27 sierpnia Kazakowska zdobyła złoty medal wygrywając konkurs rzutu maczugą. Uzyskała 28,74 m poprawiając rekord świata.

Polacy mają 18 medali (3-5-10) w tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany biało-czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.

Prezydent pogratulował

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Róży Kozakowskiej emocjonującej walki w konkursie pchnięcia kulą i zdobycia srebrnego medalu igrzysk paraolimpijskich.

"Róża Kozakowska zdobyła drugi medal na IP w Tokio. Po niesłuchanie emocjonującym konkursie pchnięcia kulą, w którym Polka dwa razy biła rekord świata, ostatecznie uległa zawodniczce z Ukrainy, ale zdobyła srebrny medal. Gratulujemy i dziękujemy. Brawo" - napisał w środę na Twitterze prezydent Duda.

Źródło: PAP / kb

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
14,70 zł
21,00 zł

Emocjonujące planszowe gry losowe o tematyce sportowej. W grze "Everest" gracze ścigają się, by jak najszybciej zdobyć szczyt największej góry świata - Mont Everest. Aby wygrać nie wystarczy jednak tylko zdobyć szczyt, trzeba też bezpiecznie...

Skomentuj artykuł

Róża Kozakowska zdobyła kolejny medal, a prezydent złożył gratulacje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.