Rząd ogłosił nowe obostrzenia [PILNE]

Rząd ogłosił nowe obostrzenia [PILNE]
(fot. PAP/Leszek Szymański)
1 miesiąc temu
PAP / ps

Dotyczą one zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych.

Szybkie działania wiosną i latem dały nam pewne poczucie bezpieczeństwa i stabilności, ale ta druga fala epidemii zmiotła to poczucie, nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej.

Szef rządu mówił, że szybkie działania wiosną i latem dały nam poczucie bezpieczeństwa i stabilności, ale - jak zaznaczył - druga fala epidemii, która przyszła "zmiotła to poczucie" nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. "Wszyscy zdajemy sobie sprawę w całej Unii Europejskiej, wczoraj dyskutowałem o tym na Radzie Europejskiej, że ta druga fala jest groźniejsza od pierwszej, że trzeba bardzo szybko reagować" - powiedział premier.

"Na pewno też popełniono różne błędy, także my w Polsce popełniliśmy błędy, ale koncentrujemy się na tym, żeby zapewnić stabilność, żeby wrócić do jeszcze jak najlepszej przewidywalności zachorować, bo to ona jest tą główną determinantą, potem liczby miejsc w szpitalach i tego najsmutniejszego czynnika pandemii, czyli zgonów" - mówił Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami to musimy planować nie tylko na kilka dni naprzód, ale także myśleć o tym co za tydzień, co za miesiąc.

W najbliższą sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi - podkreślił.

"Czekaliśmy z podjęciem tej decyzji, sądząc, że liczba zachorowań może spadać" - dodał premier na konferencji prasowej.

Zaapelował także do seniorów, by zostali w domach. 

Premier ogłosił także, iż od poniedziałku, każdy kto może, ma pracować zdalnie. Premier: "wszyscy pracownicy administracji, którzy nie muszą pracować stacjonarnie muszą pracować zdalnie".

"Musimy zerwać ten łańcuch zakażeń" - dodał. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
23,94 zł
39,90 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

Rząd ogłosił nowe obostrzenia [PILNE]
Komentarze (3)
BP
~Błażej Powszechny
30 października 2020, 20:28
A kościoły nadal pełne. Policja nie stawia mandatów za tłum na mszach ponad limit nawet gdy stoi radiowozem przed kościołem i pilnuje elewacji.
TS
~Tomasz Szczecinski
30 października 2020, 19:10
Przeciez premier.... dzieli naród! Policja nic nie robi mimo iz 5 osob moze byc tylko razem jako zgrupowanie a narodowi zabrania sie isc na cmentarze! Są lepsi i gorsi! Co za obluda, cynizm! Policja nic nie robi na łamanie przepisow covidowych! Policja tez ma krew na rekach ludzi, ktorzy zmarli przez zarażenie wirusem!
JS
~Jarosław Szymański
30 października 2020, 21:25
Dokładnie tak. Na protesty iść wolno, na cmentarz nie wolno. Kompromitacja. Ciekawe co Episkopat zrobi z tą wiedzą. Zapewne nic. I to jest właśnie upolitycznienie duchowieństwa.

Skomentuj artykuł

Rząd ogłosił nowe obostrzenia [PILNE]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.