Rząd w Izraelu zadecydował o zawieszeniu ruchu lotniczego do końca stycznia

Rząd w Izraelu zadecydował o zawieszeniu ruchu lotniczego do końca stycznia
(fot. unsplash.com)
1 miesiąc temu
PAP / jb

Rząd Izraela zdecydował o zawieszeniu wszystkich lotów do kraju i z kraju - poinformował w niedzielę dziennik "Haarec". Wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa ograniczenie ma obowiązywać od północy z poniedziałku na wtorek do końca stycznia.

 

"Wyprzedzamy cały świat. Żadne państwo nie zrobiło tego, co mamy zamiar zrobić: hermetycznie zamknąć kraj" - cytuje gazeta słowa premiera Benjamina Netanjahu.

Samoloty nie będą mogły lądować na izraelskich lotniskach, wyloty zostaną ograniczone do wyjątkowych sytuacji, zakaz nie obejmie samolotów wykonujących loty cargo, a także transportu medycznego i maszyn gaśniczych - donosi "Haarec".

Ograniczenie ma potrwać do 31 stycznia, kiedy w Izraelu ma skończyć się ogólnokrajowa kwarantanna.

Z powodu tego zakazu po raz pierwszy Żydzi nie będą mogli emigrować do Izraela, chyba że będzie to kwestia "życia lub śmierci" - powiedziała minister transportu Miri Regew.

Zaakceptowana przez rząd w niedzielę regulacja będzie jeszcze musiała zostać przyjęta przez odpowiednie komisje izraelskiego parlamentu. "To będzie trudna batalia prawna" - skomentował zastępca prokuratora generalnego Raz Nizri.

Netanjahu był krytykowany za pozwolenie na kontynuowanie ruchu lotniczego do i z Izraela podczas pandemii - przypomina "Haarec".

Podczas posiedzenia rządu minister turystyki Orit Farkash-Hakohen określiła zamykanie lotnisk jako "ekstremalny krok" i naruszenie podstawowych praw. 

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brant Pitre
31,43 zł
44,90 zł

Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii to świeże spojrzenie na Ostatnią Wieczerzę opisaną z perspektywy tradycji judaizmu. Brant Pitre dzięki swojej dogłębnej wiedzy biblijnej odpowiada na kluczowe pytania: Jak wyglądała żydowska Pascha w czasach Jezusa? Dlaczego...

Skomentuj artykuł

Rząd w Izraelu zadecydował o zawieszeniu ruchu lotniczego do końca stycznia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.