Samolot, który przymusowo lądował w Mińsku, dotarł bezpiecznie do Wilna

Samolot, który przymusowo lądował w Mińsku, dotarł bezpiecznie do Wilna
fot. PAP/EPA/STRINGER
PAP/dm

Samolot linii Ryanair wylądował bezpiecznie w stolicy Litwy, w Wilnie. Pasażerów na lotnisku powitała premier Litwy Ingrida Szimonyte. W niedzielę na lotnisku w Mińsku samolot lądował awaryjnie. Przyczyną lądowania była informacja o bombie na pokładzie. Informacja ta po sprawdzeniu samolotu nie potwierdziła się.

- Bardzo się cieszymy, że samolot w końcu zakończył swoją podróż - powiedziała Szimonyte. Dodała, iż „robimy wszystko, by ludzie jak najszybciej wrócili do domów”. Dodał, że jeszcze w niedzielę pasażerowie będą musieli złożyć zeznania.

Prokuratura Generalna Litwy w niedzielę wszczęła postępowanie w sprawie porwania samolotu linii Ryanair, lecącego z Aten do Wilna, który został zmuszony do lądowania w Mińsku, a także w sprawie niezgodnego z prawem międzynarodowym traktowania ludzi.

Zeznania złożą nie tylko pasażerowie, ale też załoga samolotu. Biuro Policji Kryminalnej poinformowało, że na lotnisku w Wilnie już pracują funkcjonariusze i przeprowadzają wywiady.

DEON.PL POLECA

- Pracuje duży zespół śledczych. Robimy wszystko, by jak najszybciej zebrać dane - powiedział szef Biura Policji Kryminalnej Rolandas Kiszkis.

W niedzielę na lotnisku w Mińsku lądował awaryjnie samolot linii Ryanair, lecący z Aten do Wilna. Przyczyną lądowania była informacja o bombie na pokładzie. Informacja ta po sprawdzeniu samolotu nie potwierdziła się.

Wcześniej MSZ Litwy poinformowało, że na pokładzie samolotu jest 171 osób - 94 obywateli Litwy, 11 Greków, dziewięciu Francuzów, pięciu Rosjan, czterech Polaków, czterech Białorusinów, poza tym obywatele Rumunii, Niemiec, Łotwy, Rosji, Gruzji i innych państw.

Litewskie media informują, że z Mińska do Wilna nie przyleciało dwóch Białorusinów i czterech obywateli Rosji.

Pasażerowie lotu w Wilnie mówili, że widzieli, jak w Mińsku zostali odprowadzeni będący na pokładzie białoruski opozycjonista Raman Pratasiewicz i jego koleżanka.

PAP/dm

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Samolot, który przymusowo lądował w Mińsku, dotarł bezpiecznie do Wilna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.