Kryzys na granicy z Białorusią. SG podała najnowsze dane

Kryzys na granicy z Białorusią. SG podała najnowsze dane
Fot. PAP/Artur Reszko
PAP/ kb

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 16 osób - podała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Szudziałowie dwie osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli.

"Wczoraj tj. 02.01 granicę polsko-białoruską usiłowało nielegalnie przekroczyć 16 osób" – poinformowała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.

Granica polsko-białoruska

Dodała, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Szudziałowie 4 cudzoziemców próbowało przedostać się na terytorium RP, podczas gdy 2 osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Według danych Straży Granicznej, od początku 2022 r. polsko-białoruską granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 44 osoby.

DEON.PL POLECA

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Źródło: PAP / kb

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mateusz Roman Hinc OFMCap

Szczególną trudność w relacjach międzyludzkich stanowią granice: nie wszystko mi wolno w relacji i nie wszystko jest dopuszczalne w kontakcie ze mną ze strony innych. Sesja uwrażliwia na wagę umiejętnego stawiania granic i uczy stawiania...

Skomentuj artykuł

Kryzys na granicy z Białorusią. SG podała najnowsze dane
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.