Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Australię

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Australię
Fot. PAP/EPA/JAMES ROSS
PAP / tk

U wschodnim wybrzeżu Australii, w rejonie Melbourne, miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 st. Były to najsilniejsze wstrząsy od rozpoczęcia zapisów w tym kraju. Trzęsienie ziemi wyrządziło szkody w drugim największym mieście Australii.

Jak podał instytut, epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się na północny wschód od Melbourne, w pobliżu miasta Mansfield, na głębokości 10 km. Były odczuwalne na znacznym obszarze, poza stanem Victoria, którego stolicą jest Melbourne.

Wkrótce nastąpił wstrząs wtórny o magnitudzie 4 st.

Na zdjęciach i nagraniach wideo przekazanych przez media, widać było ulice Melbourne zasłane gruzem. Kilka budynków zostało uszkodzonych. W północnej części miasta wystąpiły przerwy w dopływie prądu.

DEON.PL POLECA

We wschodniej Australii trzęsienia ziemi występują rzadko bowiem jest ono usytuowane na środku płyty Indo-Australijskiej. Dotychczas najsilniejsze trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 st. wystąpiło w 1989 r. w Newcastle, w Nowej Południowej Walii.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Australię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.