Granica polsko-białoruska. Raport z ostatniej doby. Straż graniczna podała najnowsze dane

Granica polsko-białoruska. Raport z ostatniej doby. Straż graniczna podała najnowsze dane
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna. Doszło do próby siłowego forsowania granicy.

"Wczoraj tj. 09.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób" - podała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.

DEON.PL POLECA
Kryzys na granicy z Białorusią

Dodała, że w poniedziałek na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku grupa kilku cudzoziemców siłowo forsowała granicę. "W stronę polskich patroli rzucane były kamienie, kłody drzewa, również przez służby białoruskie" – poinformowała SG.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ralph Martin

Książka szczegółowo opisuje rosnącą wrogość wobec Kościoła katolickiego i jego nauczania. Dzięki dogłębnej analizie źródeł i wskazaniu na szereg dowodów, ujawnia siły działające na rzecz zniszczenia mistycznego ciała Chrystusa i daje nadzieję tym, którzy szukają...

Skomentuj artykuł

Granica polsko-białoruska. Raport z ostatniej doby. Straż graniczna podała najnowsze dane
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.