Straż pożarna: Coraz więcej pożarów baterii w urządzeniach elektrycznych

Straż pożarna: Coraz więcej pożarów baterii w urządzeniach elektrycznych
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Z powodu rosnącej liczby pożarów spowodowanych zapaleniem się baterii w laptopach i rowerach elektrycznych holenderska straż pożarna apeluje, aby ładować urządzenia tylko wtedy, gdy jesteśmy w ich pobliżu.

Pożary baterii coraz częstsze

Niderlandzka straż pożarna (Brandweer Nederland) ocenia, że pożary spowodowane zapaleniem się baterii będą coraz częstsze. - W każdym domu znajduje się pewna liczba baterii i spodziewamy się, że liczba incydentów będzie tylko rosła – zaznaczył rzecznik stołecznego oddziału Brandweer Nederland.

Dlatego jesienią rozpocznie się kampania uświadamiająca zagrożenie związane z ładowaniem baterii. - Chcemy doprowadzić do zmiany zachowań, poprzez filmy w mediach społecznościowych, ulotki dla spółdzielni mieszkaniowych i sklepów rowerowych, a także za pośrednictwem szkół - przekazał mediom rzecznik.

Jak uchronić się przed pożarem baterii?

Straż pożarna apeluje, aby odpowiednio wybierać miejsca ładowania urządzeń elektrycznych. Podkreśla m.in., aby unikać kładzenia telefonu komórkowego na poduszce i ładowania go w nocy. Zaznacza również, by w przypadku pożaru akumulatora np. w rowerze elektrycznym, zawsze wzywać straż pożarną, nawet jeżeli wydaje się, że pożar jest ugaszony.

DEON.PL POLECA

To właśnie zapalenie się akumulatora w jednym z przewożonych samochodów elektrycznych, było najbardziej prawdopodobną przyczyna pożaru frachtowca Fremantle Highway przewożącego prawie 4 tys. samochodów, który zapalił się w ubiegłym tygodniu u wybrzeży Niderlandów.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karol de Foucauld

Nauczyć się kochać Boga takimi darami, jakie się posiada, a nie jakie chciałoby się mieć,
być rozdzielonym pomiędzy modlitwą a zaangażowaniem,
marzyć o wspaniałych projektach i żyć wtopionym w banalną rzeczywistość,
z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Straż pożarna: Coraz więcej pożarów baterii w urządzeniach elektrycznych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.