Survival, pierwsza pomoc, obsługa broni. Wojsko będzie bezpłatnie szkolić chętnych

Survival, pierwsza pomoc, obsługa broni. Wojsko będzie bezpłatnie szkolić chętnych
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Anna&Konstantin Krivitskie / Depositphotos.com
PAP / mł

W sobotę rozpoczyna się seria organizowanych przez wojsko szkoleń dla cywilów "Trenuj z wojskiem". To jednodniowe ćwiczenia, w trakcie których chętni będą mogli nauczyć się podstaw obsługi broni, pomocy medycznej, a także technik survivalowych. Szkolenie przeprowadzi w trakcie kilku kolejnych weekendów 17 jednostek wojskowych na terenie całego kraju.

W sobotę, 8 października szkolenia odbędą się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, w 19 bryg. zmechanizowanej w Zamościu, w 15 bryg. wsparcia dowodzenia w Sieradzu i w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia.

Przeszkolenie dla cywili: z broni, z pierwszej pomocy

- Ruszamy z kampanią społeczną "Trenuj z wojskiem", której celem jest przeszkolenie jak najwięcej osób, zarówno z umiejętności posługiwania się bronią, jak i udzielania pierwszej pomocy, a także zachowania się w trudnych warunkach. Już od przyszłej soboty, aż do końca listopada, chcemy przeszkolić w jednostkach wojskowych jak najwięcej osób - zapowiedział szef MON Mariusz Błaszczak na piątkowej konferencji prasowej, dodając, że ok. 3000 osób będzie mogło wziąć udział w szkoleniu.

Szef MON powiedział, że ramach każdego szkolenia przewidziane jest 8 godz. zajęć razem z wyżywieniem.

DEON.PL POLECA

- Gwarantujemy również to, że wszyscy chętni, którzy zdecydują się, aby po takim szkoleniu przystąpić do Wojska Polskiego, będą mogli to uczynić. Proponujemy różne formy służby w Wojsku Polskim. Oczywiście ta najważniejsza to zawodowa służba wojskowa, ale także służba terytorialna, czy też rezerwa aktywna - przypomniał.

Bezpłatny survival

- Naszym zadaniem jest doprowadzenie do tego, żeby jak najwięcej ludzi było przeszkolonych; to jest również, jak jestem przekonany, atrakcyjna forma zdobycia umiejętności zachowania się w sytuacjach trudnych" - mówił premier, zauważając, że niektórzy płacą duże pieniądze za szkolenia survivalowe. - Proszę bardzo - oferujemy bezpłatny survival w Wojsku Polskim, a nawet coś więcej - zdobycie ważnych umiejętności, których obyśmy nigdy nie musieli ich używać.

Błaszczak wskazał, że chodzi nie tylko o umiejętności survivalowe, ale także podstawy pomocy potrzebującym w sytuacjach kryzysowych. Jak podkreślił, warto te umiejętności posiadać.

- Zachęcam wszystkich do skorzystania z naszej oferty; nasza oferta będzie organizowana w poszczególnych garnizonach - Wojsko Polskie otwiera bramy dla wszystkich chętnych; nie potrzeba nic oprócz dobrej chęci, żeby zdobyć takie umiejętności. 

Szkolenia "Trenuj z wojskiem" będą odbywały się w kolejnych jednostkach w każdą sobotę do 26 listopada. Wezmą w nim udział także jednostki w Warszawie (WAT), Toruniu, Morągu, Hrubieszowie, Szczecinie, Dęblinie, Giżycku, Białymstoku, Lęborku, Tomaszowie Mazowieckim, Gołdapi i Ustce. Szkolenia będą prowadzone przez instruktorów wojskowych dla wszystkich chętnych między 18 a 65 rokiem życia, którzy uprzednio zgłoszą się na szkolenie.

PAP / mł 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

W tej książce nie znajdziesz ani nauk rekolekcyjnych ani konferencji, ani też rozważań drogi krzyżowej, ale krótkie i konkretne ćwiczenia, które mają Cię skłonić do nawrócenia. 

Proponowane zadania mają wychowywać serce do miłości Boga...

Skomentuj artykuł

Survival, pierwsza pomoc, obsługa broni. Wojsko będzie bezpłatnie szkolić chętnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.