Szef MON Korei Południowej: Pomożemy Polsce stać się największą potęgą obronną w Europie Środkowej

Szef MON Korei Południowej: Pomożemy Polsce stać się największą potęgą obronną w Europie Środkowej
Minister obrony narodowej Korei Płd. Shin Won-sik (fot. PAP/Rafał Guz)
PAP / tk

Pomożemy Polsce stać się największą potęgą obronną w Europie Środkowej - zapewnił szef południowokoreańskiego MON Shin Won-sik, który bierze udział w wydarzeniu Poland-South Korea Strategic Dialogue. Jak wskazywał, skala współpracy w tej dziedzinie między Polską a Koreą Płd. jest "historyczna".

Shin Won-sik podkreślał w piątek w Warszawie, że "historyczna" w skali współpraca przemysłu obronnego między Polską a Koreą Południową, obejmująca m.in. czołgi K2, haubice samobieżne K9 czy samoloty myśliwsko-szturmowe FA-50, możliwa była "tylko dzięki otwartości umysłów obu krajów". Jak wskazywał, zarówno Polska, jak i jego ojczyzna, bazują w tym zakresie na swoich historycznych doświadczeniach.

- Od czasu wojny koreańskiej Republika Korei dołożyła wszystkich starań, aby zbudować jak najsilniejszy potencjał obronny kraju (...) W rezultacie tych starań kraj, który nie był w stanie wyprodukować ani jednego karabinu, stał się potęgą wojskową, która obecnie sama produkuje najnowocześniejsze systemy uzbrojenia i eksportuje je do innych krajów - powiedział.

DEON.PL POLECA

Szef MON Korei Południowej podkreślił, że jego kraj chce stać się strategicznym partnerem dla Polski. - Pomożemy Polsce stać się największą potęgą obronną w Europie Środkowej (...) Jak mówi polskie przysłowie - dla chcącego nic trudnego - powiedział.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szef MON Korei Południowej: Pomożemy Polsce stać się największą potęgą obronną w Europie Środkowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.