Talibowie: w Afganistanie nie dochodzi do żadnych starć zbrojnych

Talibowie: w Afganistanie nie dochodzi do żadnych starć zbrojnych
PAP / tk

Wysokiej rangi przedstawiciele bojowników islamskich przekonują, że w Afganistanie sytuacja jest pokojowa. Według nich, po przejęciu Kabulu, nie odnotowano w kraju żadnych starć zbrojnych.

"Według naszej wiedzy sytuacja jest pokojowa" - zapewnili Talibowie.

Afgańscy bojownicy w niedzielę wkroczyli do Kabulu. Wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod wodzą USA, przejęli kontrolę nad krajem. Dotychczasowy popierany przez Stany Zjednoczone rząd upadł, a prezydent kraju Aszraf Ghani zbiegł za granicę.

Talibowie zapewniali, że wprowadzone przez nich rządy będą pokojowe. „Zapewniamy wszystkich, że gwarantujemy bezpieczeństwo obywatelom i misjom dyplomatycznym. Jesteśmy gotowi do dialogu ze wszystkimi afgańskimi politykami i zagwarantujemy im niezbędną ochronę” – powiedział rzecznik talibów Mohammad Naeem w rozmowie z Al-Dżazirą w niedzielę.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Talibowie: w Afganistanie nie dochodzi do żadnych starć zbrojnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.