Tour de France - Rafał Majka wrócił do domu

Tour de France - Rafał Majka wrócił do domu
(fot. shutterstock.com)
PAP / ml

Rafał Majka wrócił do domu w podkrakowskich Zegartowicach. Polski kolarz wycofał się z wyścigu Tour de France po niedzielnym, dziewiątym etapie, na którym leżał w kraksie i mocno się poobijał.

"Myślę, że decyzja o wycofaniu się z dalszej rywalizacji w Tour de France była najbardziej słuszna w tej sytuacji. Teraz moim priorytetem jest dojście do pełni zdrowia jak najszybciej. Pomagają mi niezastąpiony Arek Wojtas (masażysta - PAP) i moja wspaniała żona Magda!" - napisał we wtorek rano na Facebooku. "Trzymajcie kciuki, zamierzam wrócić szybko!" - dodał.

W Tour de France Majka był liderem niemieckiej grupy Bora-Hansgrohe i do momentu wypadku spisywał się dobrze, zajmując w klasyfikacji generalnej dziesiąte miejsce. W niedzielę przewrócił się na zjeździe z Col de la Biche przed półmetkiem etapu. Wskutek kraksy zdarł skórę z kolan i łokci, doznał też obrażeń klatki piersiowej i pleców, ale ambitnie kontynuował jazdę, dojeżdżając do mety w Chambery z ponad półgodzinną stratą do czołówki. Jak sam później skomentował, po raz pierwszy płakał na rowerze z bólu.

Decyzja o wycofaniu Majki zapadła w poniedziałek, w dniu przerwy w wyścigu.

"Po tym ciężkim upadku po prostu nie ma sensu dalej walczyć. Z powodu bólu ledwo mogę oddychać. Musieliśmy podjąć mądrą decyzję mając na uwadze moje zdrowie i resztę sezonu. Teraz odpocznę, a potem przygotuję się do reszty sezonu" - oświadczył tego dnia Majka, cytowany na oficjalnej stronie swojej grupy. Dyrektor sportowy ekipy Enrico Poitschke skomentował natomiast, że Polak skupi się teraz na wyścigu Vuelta a Espana (19 sierpnia - 10 września). 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tour de France - Rafał Majka wrócił do domu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.