Tragedia w Meksyku. Nieznani sprawcy zastrzelili 12 osób w barze

Tragedia w Meksyku. Nieznani sprawcy zastrzelili 12 osób w barze
fot. Depositphotos
PAP / pk

Nieznani sprawcy zastrzelili we wtorek wieczorem sześć kobiet i sześciu mężczyzn w jednym z barów w meksykańskim mieście Iraputo - poinformowały władze lokalne. To kolejna śmiertelna strzelanina w stanie Guanajuato, w którym od lat trwa brutalna wojna między rywalizującymi gangami narkotykowymi.

Podczas strzelaniny trzy osoby zostały ranne, policji nie udało się na razie schwytać sprawców - przekazano w oświadczeniu władz miasta.

Leżący w środkowym Meksyku stan Guanajuato jest ważnym ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego. W ostatnich latach dochodziło w nim do gwałtownych aktów przemocy powiązanych z wojną rywalizujących ze sobą gangów narkotykowych - informuje Reuters.

21 września w innym mieście tego stanu - Tarimoro, w podobnym ataku na bar zastrzelono 10 osób.

DEON.PL POLECA


Od 2006 roku, gdy rząd Meksyku rozpoczął kontrowersyjną operację militarną przeciw kartelom w wojnach narkotykowych, zginęło około 340 tys. osób. Większość tych zabójstw przypisywana jest organizacjom przestępczym.

Rządzący od 2018 r. prezydent Manuel Lopez Obrador wciąż zmaga się z realizacją swojej obietnicy zmniejszenia skali przemocy w Meksyku - zaznacza Reuters.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tragedia w Meksyku. Nieznani sprawcy zastrzelili 12 osób w barze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.