Tragedia w Rybniku. Kierowca ciągnika rolniczego zginął po zderzeniu z pociągiem

Tragedia w Rybniku. Kierowca ciągnika rolniczego zginął po zderzeniu z pociągiem
Fot. PAP/KMP Rybnik
PAP/ kb

Mężczyzna prowadzący ciągnik rolniczy zginął w wtorek w wyniku zderzenia z cofającym pociągiem towarowym na przejeździe kolejowym w Rybniku. Niegroźnie poszkodowany został też jeden z mężczyzn jadących pociągiem – przekazała policja.

Asp. Bogusława Kobeszko z rybnickiej komendy powiedziała, że do wypadku doszło przed godz. 9 przy ul. Kożdoniów w dzielnicy Chwałowice, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W traktor ciągnący przyczepę uderzył pociąg do rozładunku odpadów wydobywczych wracający na teren kopalni.

"Ze wstępnych informacji wynika, że jadący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg, którego maszynista wykonywał manewr cofania. W wypadku zginął kierujący ciągnikiem" - dodała policjantka. Po wypadku traktor niemal w całości znalazł się pod kołami tylnego wagonu, został zmiażdżony.

W wypadku niegroźnie ranny został też jeden z mężczyzn jadących pociągiem, doznał urazu nogi. "Gdy maszynista wykonywał manewr cofania, ten mężczyzna stał z tyłu pociągu" – wyjaśniła Kobeszko. Obaj jadący pociągiem byli trzeźwi.

DEON.PL POLECA

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, który zarządził już sekcję zwłok. Okoliczności tragedii będzie też wyjaśniała komisja zajmująca się wypadkami kolejowymi.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Koprowicz

Będziesz tu, na ziemi, żyła krótko – czy w imię mistycznych znaków należy poświęcić własne życie, aby ratować cudze?

Zagłębiając się w beatyfikacyjne dochodzenie, ksiądz Jan Radlicz zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do obłędu. Kto decyduje...

Skomentuj artykuł

Tragedia w Rybniku. Kierowca ciągnika rolniczego zginął po zderzeniu z pociągiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.