Tragedia w Tatrach. Nie żyje trzech Polaków

Tragedia w Tatrach. Nie żyje trzech Polaków
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Słowaccy ratownicy górscy odnaleźli w rejonie Małego Gerlacha ciała poszukiwanych trzech polskich taterników, którzy w piątek wybrali się na Gerlach – najwyższy szczyt Tatr – poinformowali w niedzielę ratownicy Horskiej Zachrannej Slużby.

Odnaleziono ciała trzech Polaków w Tatrach

„W godzinach południowych ratownicy znaleźli trzy ciała pod południową ścianą Małego Gerlacha, niestety bez oznak życia. Ciała zostaną przetransportowane do Starego Smokowca" - poinformowali słowaccy ratownicy górscy.

Polacy wybrali się na Gerlach w piątek, wyruszając o godz. 7 rano ze schroniska „Dom Śląski” w kierunku Batyżowieckiego Stawu. Dalej mieli wyruszyć na szczyt przez tzw. Batyżowiecką Próbę, jednak nie wrócili i jeszcze przed północą centralę słowackich ratowników zawiadomił telefonicznie zaniepokojony znajomy taterników, który wcześniej odłączył się od grupy. Czwórka mężczyzn miała się spotkać o umówionej godzinie na parkingu przed szlakiem.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małe TGD

Debiutancka płyta najmłodszego pokolenia TGD

Małe TGD to dziecięcy zespół wykonujący muzykę pop. Chór TGD, działający od 35 lat, doczekał się nowego pokolenia wokalistów. Od czterech lat działa Szkółka TGD, a zespół jest jej reprezentacją....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tragedia w Tatrach. Nie żyje trzech Polaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.