Uczestnicy Protestu Wolnych Polaków gromadzą się przed Sejmem

Uczestnicy Protestu Wolnych Polaków gromadzą się przed Sejmem
PAP / pk

Uczestnicy organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość zgromadzenia pod hasłem Protest Wolnych Polaków gromadzą się przed budynkiem Sejmu.

Przed budynkiem Sejmu gromadzą się uczestnicy Protestu Wolnych Polaków. Mają ze sobą biało-czerwone flagi, część grafiki z hasłem "Solidarni z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem". Skandują hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna; Wolne Media a także Konstytucja i Republika.

Przed Sejmem ustawiona jest scena, z której ogłaszane są komunikaty organizacyjne.

Cały czas bocznymi uliczkami dochodzą kolejni manifestanci. W okolicy jest duża liczba radiowozów i policjantów.

DEON.PL POLECA


Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że w związku z zablokowanym przejazdem ul. Piękną autobusy linii 107 i 159 skierowane zostały na trasy objazdowe zgodnie z założeniami etapu I kierowań związanych ze zgromadzeniem i przemarszem w Śródmieściu.

W czwartek przed Sejmem odbędzie się organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość "Protest Wolnych Polaków". Podczas manifestacji głos zabiorą m.in. lider PiS Jarosław Kaczyński, były premier Mateusz Morawiecki i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. O godz. 18 sprzed Sejmu w "Marszu Wolnych Polaków" uczestnicy protestu udadzą się na Plac Powstańców przed siedzibę TVP.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Uczestnicy Protestu Wolnych Polaków gromadzą się przed Sejmem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.