Ukraina: bombardowanie Kijowa. Zamykane są muzea i restauracje

Ukraina: bombardowanie Kijowa. Zamykane są muzea i restauracje
Fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
PAP / tk

Muzea i teatry w Kijowie ogłaszają zamknięcie z powodu rosyjskiego ataku rakietowego. Na portalach społecznościowych instytucji pojawiają się informacje, że ze względu na bezpieczeństwo miejsca te nie będą otwarte.

Zamknięte też będą niektóre kijowskie restauracje i kawiarnie, o czym można przeczytać na ich drzwiach oraz na ich portalach społecznościowych.

Komunikacja miejska w Kijowie działa. Z pięciu mostów, łączących prawo- i lewobrzeżną część miasta dla samochodów osobowych dostępne są cztery, piąty – Most Południowy, jest otwarty wyłącznie dla transportu specjalnego i środków lokomocji miejskiej.

Mimo niebezpiecznej sytuacji w Kijowie przed siedzibą odbyły się obchody Dnia Krymskotatarskiej Flagi.

Wybuchy w Kijowie

W Kijowie doszło do wybuchów; na miejsce wyjechały ekipy ratunkowe – poinformował w niedzielę rano mer miasta Witalij Kliczko na Telegramie.

„W dzielnicy Szewczenkowskiej w Kijowie było kilka wybuchów. Brygady pogotowia i ratownicy jadą na miejsce” – napisał Kliczko.

Wcześniej o wybuchach powiadomiły media. Portal Suspilne pisał, że widać kłęby dymu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

Ukraina: bombardowanie Kijowa. Zamykane są muzea i restauracje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.