Ukraina poprosiła Stolicę Apostolską o pomoc w uwolnieniu osób przymusowo wywiezionych do Rosji

Ukraina poprosiła Stolicę Apostolską o pomoc w uwolnieniu osób przymusowo wywiezionych do Rosji
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa poprosiła sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kardynała Pietro Parolina o pomoc w uwolnieniu Ukraińców przymusowo wywiezionych do Rosji i podjęcie działań dyplomatycznych na rzecz ich relokacji do innych państw - poinformowała w piątek agencja Ukrinform.

Osoby przymusowo wywiezione do Rosji z Ukrainy

"Przedyskutowałam z kardynałem Parolinem zagadnienia dotyczące przymusowej deportacji do Rosji 1,3 mln Ukraińców, w tym 230 tys. dzieci. Poprosiłam watykańskiego sekretarza stanu, by - korzystając ze swojego autorytetu - skłonił władze Rosji do przekazania Ukrainie, Wysokiemu Komisarzowi Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców oraz Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża listy naszych wywiezionych obywateli" - relacjonowała Denisowa na Telegramie.

DEON.PL POLECA
Rzeczniczka praw człowieka poprosiła również Parolina, by Watykan zwrócił się do misji dyplomatycznych państw sąsiadujących z Rosją (akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej - PAP) w sprawie okazania przez te kraje Ukraińcom pomocy konsularnej, umożliwiającej im opuszczenie Rosji.

"Stolica Apostolska jest przerażona rosyjskimi zbrodniami na Ukrainie i uważa je za ludobójstwo. Kardynał zapewnił mnie, że Watykan podejmie wszelkie możliwe kroki, by wesprzeć Ukrainę i jej wysiłki na rzecz pokoju" - dodała Denisowa.

DEON.PL POLECA

Poinformowała też, że zaprosiła papieża Franciszka i kardynała Parolina do złożenia wizyty na Ukrainie. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Ukraina poprosiła Stolicę Apostolską o pomoc w uwolnieniu osób przymusowo wywiezionych do Rosji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.