Ukraińskie władze: Rosyjskie drony uszkodziły infrastrukturę energetyczną na południu

Ukraińskie władze: Rosyjskie drony uszkodziły infrastrukturę energetyczną na południu
Fot. PAP/EPA/TOMS KALNINS
PAP / pk

Ataki rosyjskich dronów z ostatniej nocy spowodowały pożar w zakładzie energetycznym w Dniepropietrowsku i uszkodziły infrastrukturę krytyczną w Chersoniu na południu Ukrainy - poinformowały w piątek władze regionalne.

Szef administracji obwodu dniepropietrowskiego Serhij Łysak przekazał na Telegramie, że odłamki zestrzelonego drona doprowadziły do pożaru w obiekcie energetycznym.

"Odłamki spadły na teren obiektu infrastruktury krytycznej. Wybuchł tam pożar. Ratownicy ugasili ogień" - napisał Łysak.

Szef administracji obwodu chersońskiego Ołeksandr Prokudin poinformował, że siły rosyjskie ostrzelały domy mieszkalne i obiekt infrastruktury krytycznej w regionie.

DEON.PL POLECA

"Rosyjskie wojsko ostrzelało zamieszkane tereny w miejscowościach obwodu, uszkadzając siedem prywatnych domów. Uderzono również w obiekt infrastruktury krytycznej. Nie ma ofiar śmiertelnych wśród cywilów ani rannych" - oświadczył na Telegramie.

Prokudin dodał, że podczas nocnego ataku dronów ukraińskie siły obrony powietrznej zniszczyły nad obwodem chersońskim jednego bezzałogowca typu Shahed-131/136.

Dowódca ukraińskich Sił Powietrznych generał Mykoła Ołeszczuk poinformował w piątek rano, że ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła 16 z 17 dronów Shahed-131/136, którymi wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę ostatniej nocy.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukraińskie władze: Rosyjskie drony uszkodziły infrastrukturę energetyczną na południu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.