USA/ Co najmniej 11 ofiar śmiertelnych tornad na środkowym zachodzie i południu

USA/ Co najmniej 11 ofiar śmiertelnych tornad na środkowym zachodzie i południu
Skutki tornada w Belvidere, Illinois (USA) - PAP/EPA/MATT MARTON
PAP / pzk

Tornada, które nawiedziły w nocy z piątku na sobotę część południa i środkowego zachodu Stanów Zjednoczonych, zabiły co najmniej 11 osób. Żywioł zniszczył domy, centra handlowe i zerwał dach teatru podczas koncertu w jednym z miast stanu Illinois.

„Tornada uderzyły w nocy, niszcząc domy i firmy, ogołacając drzewa z kory i gałęzi. Rozległy front burzowy spowodował również pożary na południowych równinach i śnieżyce na górnym środkowym zachodzie” – relacjonowało amerykańskie radio publiczne NPR.

Wśród zabitych są cztery osoby w małym miasteczku Wynne w stanie Arkansas. Radna miasta Lisa Powell Carter mówiła, że miasto było bez prądu, a drogi są zasypane gruzem. „Jestem w panice, próbujemy dostać się do domu, ale nie możemy. Wynne jest zdemolowane, domy zniszczone, drzewa powalone” – opisywała.

Według agencji AP przynajmniej jedna osoba zginęła, a ponad 25 zostało rannych, niektóre poważnie, w rejonie Little Rock, stolicy stanu Arkansas.

Władze hrabstwa Sullivan w Indianie ogłosiły stan wyjątkowy po tym, jak tornado spowodowało śmierć trzech osób. W regionie są zniszczone domy, zerwane linie energetyczne, tysiące ludzi nie ma prądu i wody, zgłoszono wiele wycieków gazu. Burmistrz miasta Sullivan Clint Lamb stwierdził na Facebooku, że zniszczenia są niewiarygodne.

DEON.PL POLECA

W Belvidere w stanie Illinois żywioł doprowadził do zawalenia się dachu w teatrze Apollo w trakcie koncertu, na który przybyło 260 widzów; zginęła jedna osoba, 28 zostało rannych, w tym pięć ciężko. Szef policji w tym mieście Shane Woody opisał powstałą sytuację jako ‘chaos, absolutny chaos’. W Illinois w piątek wieczorem ponad 109 tys. klientów zakładów energetycznych było pozbawionych prądu.

W hrabstwie Madison w Alabamie tornado zabiło kobietę i krytycznie raniło trzy inne osoby.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kwiatek OFMCap

Jak wyzwolić się z chronicznego malkontenctwa i efektywniej wyrażać niezadowolenie?

Narzekanie to epidemia naszych czasów. Osłabia nie tylko jakość relacji rodzinnych i zawodowych, ale ewidentnie szkodzi zdrowiu fizycznemu, psychicznemu i duchowemu. Czy można skutecznie bronić...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA/ Co najmniej 11 ofiar śmiertelnych tornad na środkowym zachodzie i południu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.