[PILNE] Strzelanina w szkole prowadzonej przez Kościół. Nie żyje 6 osób, w tym dzieci

[PILNE] Strzelanina w szkole prowadzonej przez Kościół. Nie żyje 6 osób, w tym dzieci
fot. PAP/EPA/METRO NASHVILLE POLICE DEPARTMENT HANDOUT
PAP / pk

Policja w Nashville powiadomiła, że w poniedziałkowym ataku uzbrojonej kobiety na prezbiteriańską szkołę zginęło trzech 9-letnich uczniów i troje dorosłych w wieku ok. 60 lat. Była wśród nich dyrektorka szkoły. Policja zastrzeliła zabójczynię.

Zabójczynią okazała się 28-letnia Audrey Hale uzbrojona w dwa karabiny szturmowe i pistolet. Według policji, uczęszczała niegdyś do The Covenant School. Dokładnie zaplanowała atak. Nie są jeszcze znane motywy jej zbrodni.

W The Covenant School kształci się blisko 200 uczniów, od przedszkola do szóstej klasy. Mieści się ona w zamożnej dzielnicy Nashville Green Hills, a jej personel liczy około 50 osób.

W szkole nie było stałej obecności policji ponieważ prowadzi ją Kościół

Według AP poniedziałkowa tragedia trwała około 14 minut. Policja otrzymała zgłoszenie o strzelaninie o godz. 10:13 czasu lokalnego. Funkcjonariusze przeszukiwali pierwszą kondygnację, kiedy usłyszeli strzały dochodzące z drugiego poziomu. Dwóch z pięcioosobowego zespołu otworzyło ogień i zabiło podejrzaną.

Rzecznik policji Don Aaron wyjaśnił, że w szkole nie ma stałej obecności policji ponieważ prowadzi ją Kościół.

DEON.PL POLECA

"Mieszkańcy Nashville, Doug i ja modlimy się za Was i jesteśmy załamani po kolejnej strzelaninie w szkole, która pochłonęła tyle niewinnych istnień.Nie jesteśmy bezsilni aby to powstrzymać. Kongres musi uchwalić zakaz sprzedaży broni szturmowej. @POTUS podpisze." - napisała na Twitterze wiceprezydent Kamala Harris.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

[PILNE] Strzelanina w szkole prowadzonej przez Kościół. Nie żyje 6 osób, w tym dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.