USA: rekordowa liczba 3725 zgonów z powodu Covid-19 w ciągu doby

USA: rekordowa liczba 3725 zgonów z powodu Covid-19 w ciągu doby
(fot. PAP/EPA/JESSICA RINALDI / POOL)
2 miesiące temu
PAP / ml

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore poinformował w środę o zarejestrowaniu w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniej doby rekordowej liczby 3725 ofiar śmiertelnych Covid-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 201 555 kolejnych osób.

Amerykańska uczelnia szacuje, że od wybuchu epidemii w USA odnotowano łącznie 19 mln 739 502 przypadki zakażenia wirusem. Liczba ofiar śmiertelnych sięga 342 312.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom poinformował w środę o zidentyfikowaniu w tym stanie pierwszego przypadku nowego, niedawno odkrytego w Wielkiej Brytanii i bardziej zakaźnego niż do tej pory szczepu Covid-19. Jest on określany jako wariant koronawirusa B.1.1.7. Zaraził się nim 30-letni mężczyzna z hrabstwa San Diego. Zaczął on wykazywać pierwsze objawy wirusa w niedzielę.

Wysoki urzędnik z władz hrabstwa Nathan Fletcher wyjaśnił, że we wtorek rano pacjent został przebadany na obecność Covid-19. Jak dodał ponieważ mężczyzna ostatnio nie podróżował można podejrzewać, że są tam także inne przypadki zakażenia nowym szczepem.

Fletcher wezwał mieszkańców do przestrzegania nakazów zachowania dystansu publicznego i noszenia maseczek, aby zapobiec dalszemu zatłoczeniu w szpitalach hrabstwa, które doświadczają ogromnego napływu pacjentów z Covid-19.

Także w środę dyrektor Krajowego Instytutu ds. Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) dr Anthony Fauci potwierdził wykrycie nowego przypadku w Kalifornii. Jego zdaniem nie powinno to być wielkim zaskoczeniem i można się spodziewać podobnych doniesień z innych stanów.

Pierwszy w USA przypadek wariantu koronawirusa B.1.1.7 potwierdziła we wtorek służba zdrowia w Kolorado. w środę natomiast gubernator Jared Polis powiedział, że stan bada potencjalny drugi przypadek nowego szczepu.

Amerykańskie radio publiczne (NPR) podało w środę, że pracownik centrum medycznego Aurora w Wisconsin "celowo wyjął" z lodówki 57 fiolek szczepionki Moderna przeciw koronawirusowi. Zmusiło to personel do wyrzucenia prawie 500 dawek. Jak wykazało dochodzenie osoba ta "przyznała, że uczyniła to celowo". Trwa dochodzenie w tej sprawie. Mężczyzna został zwolniony z pracy.

"Wciąż wierzymy, że szczepienia są naszym sposobem na wyjście z pandemii. Jesteśmy bardziej niż rozczarowani, że działania tej osoby spowodują opóźnienie zaszczepienia ponad 500 osób. Było to naruszenie naszych podstawowych wartości" – pisało w wydanym oświadczeniu centrum medyczna.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Skomentuj artykuł

USA: rekordowa liczba 3725 zgonów z powodu Covid-19 w ciągu doby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.