USA: silne turbulencje na pokładzie samolotu. 11 osób poważnie rannych

USA: silne turbulencje na pokładzie samolotu. 11 osób poważnie rannych
Fot. M.L. / depositphotos.com
PAP / tk

11 pasażerów samolotu lecącego z Phoenix w Arizonie do Honolulu na Hawajach, zostało w niedzielę poważnie rannych w rezultacie silnych turbulencji, w jakie wpadła maszyna na krótko przed lądowaniem. Według lokalnych władz pomocy udzielono 36 osobom, a 20 z nich przewieziono do szpitala.

Poszkodowani w wyniku turbulencji

Samolot wylądował bezpiecznie. Według komunikatu władz obrażenia to były m. in. stłuczenia głowy, skaleczenia i utrata przytomności.

Jak poinformował przewoźnik Hawaiian Airlines, do okolicznych szpitali trafiło 13 pasażerów i 3 członków załogi. Na pokładzie znajdowało się 278 pasażerów i 10 członków załogi. Rozbieżności w liczbie rannych podanych przez władze i przewoźnika nie udało się na razie wyjaśnić.

Jak powiedziała jedna z pasażerek Kaylee Reyes, jej matka właśnie siadała na swoim miejscu kiedy zaczęły się turbulencje - Były tak nagłe i silne, że nie miała szansy zapiąć pasa, podrzuciło ją tak wysoko do góry, że uderzyła głową w sufit - opowiadała Reyes.

Źródło: PAP / tk

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: silne turbulencje na pokładzie samolotu. 11 osób poważnie rannych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.