W Australii zdewastowano grobowce. Policja podejrzewa satanistów

W Australii zdewastowano grobowce. Policja podejrzewa satanistów
fot. Photo by JF Martin / Unsplash
PAP / pk

Na cmentarzu w Melbourne, stolicy stanu Wiktoria w Australii, otworzono dwa grobowce i skradziono czaszki leżących w nich zmarłych. Na miejscu zdarzenia odnaleziono krucyfiks, świece i list do szatana.

O zdarzeniu informuje w środę australijski portal 7news.

We wtorek rano policja dostała zgłoszenie z jednego z cmentarzy w Melborune znajdującego się w zachodniej części miasta o zdewastowaniu grobu. Było to drugie w ciągu kilku minionych dni powiadomienie o kradzieży czaszki z tego cmentarza.

Znaleziono krucyfiks, świece i list do szatana

Śledczy ujawnili, że na miejscu zdarzenia odnaleziono krucyfiks, świece i list do szatana. Złodziej miał także użyć różnych narzędzi służących do włamania się do grobu.

DEON.PL POLECA

- Ludzkie szczątki były głównym celem sprawcy i dlatego to na tym motywie się koncentrujemy - przekazał inspektor Ben Jarman.

Policja przekazała także, że w zeszłym tygodniu włamano się do innego grobowca, poza dwoma wymienionymi, jednak nic nie zostało z niego zabrane, ponieważ był pusty.

Kryminolog Xanthe Mallett przekazała, że jest zszokowana tym przypadkiem kradzieży.

Pierwszy taki przypadek w Australii

- To interesujące, że niektóre symbole pozostawione w okolicy grobowców zdają się być natury satanistycznej. Widziałam coś takiego w Wielkiej Brytanii, ale nigdy nie spotkałam się z jakąkolwiek działalnością kultu satanistycznego w Australii - skomentowała Mallett.

Poszkodowane rodziny przekazały, że w grobowcach nie znajdowało się nic wartościowego poza przedmiotami osobistymi. Osoby pochowane w okradzionych grobowcach nie znały się, nie są też ze sobą spokrewnione.

Odkrycia dokonali przechodnie

Makabrycznego odkrycia dokonali przechodnie. Do pierwszego incydentu doszło 27 stycznia między 19.30 a 6 rano następnego dnia. Drugi miał miejsce między godziną 18 w poniedziałek a 10 we wtorek.

Policja i ochrona cmentarza ściśle współpracują. Obecność ochrony na miejscu została zwiększona w związku z wydarzeniami.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jeffrey J. Steffon

Pozycja ta odpowiada na pytania dotyczące istnienia i rzeczywistości szatana, jego aktywności w świecie współczesnym, co on czyni i jaki jest jego cel, dotyka i analizuje problematykę okultyzmu, New Age i nurty neopogańskie (stanowiące drzwi...

Skomentuj artykuł

W Australii zdewastowano grobowce. Policja podejrzewa satanistów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.