W Opolu przyszły na świat pierwsze w tym roku trojaczki

W Opolu przyszły na świat pierwsze w tym roku trojaczki
Fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP/kb

W Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przyszły na świat pierwsze w tym roku trojaczki.

Według informcji, przekazanych przez szpital dwie dziewczynki i chłopiec czują się dobrze, jednak z uwagi, że urodziły jako wcześniaki są pod stałą opieką specjalistów z kliniki.

Dyrektor KCGPiN, Małgorzata Sobel przypomina, że opolski szpital jest jedyną placówką w regionie, która zapewnia opiekę perinatalną na najwyższym. Z tego powodu do kliniki trafia większość kobiet z ciążą mnogą lub zagrożoną z  województwa. Przy porodzie trojaczków uczestniczył zespół lekarzy i pielęgniarek składający się z około dwudziestu osób.

"Statystycznie ciąże trojacze zdarzają się bardzo rzadko, ponieważ raz na 6 700 ciąż. Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego ze względu na bezpieczeństwo dzieci ciąża trojacza powinna być rozwiązana po zakończeniu 32. tygodnia ciąży. W tym konkretnym przypadku poród poprzez cesarskie cięcie odbył się po zakończeniu 32. tygodnia ciąży i 4 dni. Każde z dzieci rozwijało się w osobnym worku owodniowym" – powiedział Marek Chowaniec, lekarz kierujący Oddziałem Ginekologiczno – Położniczym.

Rodzice trójki maluchów, państwo Natalia i Łukasz mieszkają w powiecie nyskim. Mają już jednego synka o imieniu Ziemowit, dla którego starali się o rodzeństwo, choć nie planowali od razu trójki.

W opolskiej klinice trojaczki statystycznie rodzą się raz w roku.  

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Władysław Kubik SJ
20,94 zł
29,90 zł

Miarą świętości jest miłować bez miary

Rozalia uświadomiła sobie, że ona ludzi bardzo kocha, szczerze, bez obłudy. I rzeczywiście: bliźnim służyła chętnie i bardzo się cieszyła, gdy mogła im w czymkolwiek pomóc. Do chorych podchodziła...

Skomentuj artykuł

W Opolu przyszły na świat pierwsze w tym roku trojaczki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.