W Pakistanie śnieg przysypał samochody. Zginęło przynajmniej 16 osób

W Pakistanie śnieg przysypał samochody. Zginęło przynajmniej 16 osób
fot. PAP/EPA/INTER SERVICES PUBLIC RELATIONS
PAP / pk

Przez północny Pakistan przeszły intensywne śnieżyce. Mimo ostrzeżeń władz, turyści tłumnie przybyli, aby zobaczyć to rzadkie w tym rejonie zjawisko. Zginęło co najmniej 16 osób.

Co najmniej 16 osób zginęło, uwięzionych w swoich samochodach przez śnieg w pobliżu Murree, górskiego miasta w północnym Pakistanie - ogłosił w sobotę minister spraw wewnętrznych tego kraju szejk Raszid Ahmed.

- Co najmniej 16 do 19 osób zginęło w swoich pojazdach - powiedział w wiadomości wideo, dodając, że armia próbuje oczyścić drogi ze śniegu i uratować tych, którzy wciąż są unieruchomieni.

- Poprosiłem miejscowych, aby pomogli turystom i zapewnili im jedzenie i pościel - powiedział Ahmed.

DEON.PL POLECA

Turyści przybyli, by zobaczyć opady śniegu. Nie posłuchali ostrzeżeń władz

Według rzecznika policji w Murree, w ciągu ostatnich trzech dni do tego miasta, położonego około 70 kilometrów od stolicy Islamabadu, wjechało ponad 100 000 samochodów, które spowodowały ogromne korki.

Mimo ostrzeżeń władz, turyści tłumnie przybyli, aby zobaczyć opady śniegu, które są niezwykłym zjawiskiem w tym małym turystycznym miasteczku, cieszącym się dużą popularnością wśród mieszkańców stolicy.

Według władz prowincji Pendżab Murree zostało ogłoszone "obszarem katastrofy", a mieszkańcy są wzywani do trzymania się z daleka.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

W Pakistanie śnieg przysypał samochody. Zginęło przynajmniej 16 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.