W piątek przelotne opady deszczu i słabe burze

W piątek przelotne opady deszczu i słabe burze
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

W piątek po południu niemal w całym kraju możliwe przelotne opady deszczu. Lokalnie mogą wystąpić słabe burze.

W piątek po południu w kraju będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. - Tylko na południowym wschodzie większe przejaśnienia, a na północy i północnym wschodzie przelotne opady deszczu, możliwe słabe burze - powiedziała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na północnym wschodzie do 21 stopni w centrum i 23 stopni na południowym zachodzie.

Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, nad Wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz oraz wysoko w górach porywy wiatru osiągną 60 km/h.

DEON.PL POLECA

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na północy i północnym zachodzie kraju przelotne opady deszczu. Na Wybrzeżu także burze z możliwością porywów wiatru do 65 km/h i opadami do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju lokalnie możliwe silne zamglenia.

Temperatura minimalna od 9 do 13 stopni Celsjusza. Najcieplej na Wybrzeżu, lokalnie 14 stopni. Najchłodniej będzie w rejonach podgórskich od 8 do 10 stopni.

Wiatr słaby, tylko na północy miejscami umiarkowany, zachodni i południowo zachodni. W czasie burz oraz wysoko w górach porywy wiatru osiągną do 60 km/h.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W piątek przelotne opady deszczu i słabe burze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.